Cari Kart Oluşturma

Firmamızdan alış veriş yaptığınızda firmanıza cari oluşturabilmek için Vergi Levhanızı göndermeniz gerekir. Fatura, irsaliye gibi dökümanlarda firma ünvanının ve diğer bilgilerinin yanlış olmaması için cari kart oluştururken sözlü beyan yerine Vergi Levhası istenmektedir.

Ödeme yapılırken dikkat edilecekler:

Firmamıza ödeme yaparken fatura kesilen firma yada şahıs hesabından ödeme yapılmalıdır. Eğer bu yapılamıyorsa ödeme yada havele açıklamasına ödemenin fatura kesilecek firma yada şahısın hesabına virman yapılacağı belirtilmelidir.  Örneğin : ABC Limited adına yapılan ödeme veya ABC limite hesabına virman… şeklinde bir açıklama yer almalıdır.

Eğer ödeme açıklamasında fatura kesilen firma bilgileri yer almıyorsa yada ödeme faturanın kesildiği kurum yada şahısa ait kredi kartından yapılmamışsa dekontun çıktısı alınıp alt kısmına el yazısı ile “Bu yapılan ödemenin ……… firmanın hesabına işlenmesini rica ederiz” şeklinde bir yazı yazılıp, isim ve imza ile tarafımıza mail atılmalı ve daha sonra belgenin aslı kargolanmalıdır. (…. ile belirtilen kısma fatura kesilen firma bilgileri yazılmalıdır.)